Co vaříme

20
Lis
2016

Upřednostňujeme kvalitní suroviny od místních zemědělců, dle sezóny a možností i v BIO kvalitě. Vaříme tradiční pokrmy, ale i mezinárodní kuchyni z celého světa. Samozřejmostí jsou a budou nové netradiční recepty, které plánujeme vytvářet společně s naším kuchařským týmem pro vás na míru. Máme pro vás vybavenou i kuchyni nejmodernějším zařízením, pro co nejlepší kvalitu pokrmů.

Vegetariánství

Je stravovací směr, kde se buď z etických, náboženských nebo zdravotních důvodů vyloučí z jídelníčku veškeré maso, ryby a výrobky z nich. Můžete se těšit na vajíčka, mléko i sýry od vesnických slepiček a kraviček, případně i v BIO kvalitě.

Veganství

Je pokročilejší vegetariánský stravovací směr. Většinou z etických nebo ze zdravotních důvodů se vylučují veškeré živočišné produkty z jídelníčku. Např. maso, vejce, med, mléko a výrobky z nich. Lidé často při přechodu na toto stravování pociťují návaly energie a zvládají více věcí najednou. Jsou dokazatelné příklady vytrvalostních sportovců, kteří mají lepší výkon.

Vitariánství (raw)

Vychází z veganství. Jediný rozdíl je v tom, že se veškerá strava tepelně upravuje maximálně do 42oC a nevylučuje se med. Zaměřuje se zejména na kvalitní BIO potraviny. Tím, že strava je takřka syrová, dostáváme do těla spoustu živin, které se při tepelné úpravě ztrácí. Takové velké množství výživných látek sebou nese i riziko předávkování, proto se doporučuje jíst malé množství.

Jeden Komentář
  1. Velmi dekuji zato ze v Breclavi je tato uuuuzasna jidelna,,,konecne to nekoho napadlo a zrealizoval to, moc to chybelo,,,jidlo je vyborne,dobre vychucene,skvele vypada a a jsem uplne nadsena a jen preji at se dari a hlavne vytrvejte…..doufam,ze i lide v Breclavi pochopi ze je konecne cas se zacit lip a zdraveji stravovat a budou vbas take podporovat….dekuji

    Odpovědět
    1

Napsat komentář

Top